• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Shqiptare
«ГАРЯЧА» ЛІНІЯ ПОСОЛЬСТВА
Опубліковано 12 травня 2023 року о 16:56

Якщо ви потрапили у кризову ситуацію за кордоном та потребуєте допомоги зателефонуйте на номер екстреної допомоги 112, або на номер екстреної служби відповідно до ситуації, зверніться на «гарячу» лінію Посольства за телефоном +355 69 489 8865, адреса електронної пошти: [email protected].

Номери екстрених служб в Республіці Албанія

Дорожня поліція 126

Швидка допомога 127

Пожежна частина 128

Поліція 129

Загальна екстрена ситуація 112

Надзвичайна ситуація на морі 125

ВТРАТА ПГУВК

У разі втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон, необхідно в першу чергу подати заяву до найближчого відділу поліції про його втрату.

За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта. З цією довідкою необхідно звернутися до найближчої дипломатичної або консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни), або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. Після повернення додому потрібно звернутися до консульського відділу Посольства для оформлення нового паспорта або свідоцтва на повернення в Україну. На підставі довідки поліції втрачений паспорт буде оголошено недійсним.

 

СМЕРТЬ громадянина України за кордоном

У разі отримання інформації щодо смерті громадянина України в Албанії родичам померлого передусім потрібно звернутися до Посольства України щодо підтвердження факту смерті й отримання інформації щодо порядку дій для забезпечення репатріації тіла або поховання на території РА.

Підставою для початку дій консула у випадку смерті громадянина за кордоном є отримання відповідної інформації з будь-яких джерел (повідомлення компетентних органів або інших офіційних установ країни перебування, ЗМІ, звернення родичів, повідомлення третіх осіб, туристичних та страхових компаній, суднових агентів тощо). Консул невідкладно вживає вичерпних заходів з метою офіційного підтвердження факту смерті особи, а також з’ясування усіх обставин події та повних ідентифікаційних даних померлої/загиблої особи, надає контакти ритуальних служб (залежно від місця смерті особи).

Важливо: При оформленні свідоцтва про смерть албанська сторона може додатково вимагати засвідчене свідоцтво про народження померлого (з перекладом на албанську мову).

В Албанії відсутня кремація.

Ритуальна служба у співпраці з Посольством забезпечує оформлення свідоцтва про смерть (зі штампом «Апостиль») та підготовку всіх необхідних документів для репатріації тіла. Завершальними етапом оформлення після опечатування труни регіональною митницею у Посольстві видається довідка для перевезення труни через кордон.

АРЕШТ

У випадку затримання громадянина України він має право звернутися до органів поліції з вимогою повідомити про свій арешт консулу України, щоб відносно заарештованого громадянина України у повному обсязі було дотримано положення законодавства держави перебування та щоб його утримували в умовах, які відповідають вимогам гігієни та санітарії.

На прохання громадянина консул може повідомити рідним про прикрий випадок з громадянином України, надати контакти адвокатів.

ДТП за кордоном

Увімкніть аварійні сигнали і встановіть застережливий знак на дорозі.

Якщо є постраждалі, то викликайте швидку і надайте першу медичну допомогу. Потім відразу ж викликайте поліцію. Намагайтеся подбати про те, щоб хоча б декілька свідків аварії дочекалися приїзду поліції і дали свідчення. Крім того, у свідків ви можете попросити контактні номери телефонів — вони можуть знадобитися для страхової компанії.

Сфотографуйте місце ДТП та пошкодження свого авто й авто іншого учасника аварії. Попросіть у нього його дані: прізвище водія, номер телефону, назву його страхової компанії та номер полісу. Не підписуйте жодних документів, якщо ви не можете добре зрозуміти їхній зміст. У тому випадку, якщо документи просить підписати поліція, а мову цієї країни ви не знаєте, зазначте це в підписуваному документі, візьміть його копію. Поліція або другий учасник дорожньо-транспортної пригоди попросять у вас надати їм документ, що підтверджує вашу страховку. В жодному разі не віддавайте нікому оригінал «Зеленої карти» — лише її копію.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux