• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Shqiptare
Поради подорожуючим
Опубліковано 27 квітня 2022 року о 03:15

Інформація актуальна станом на 27 квітня 2022 р. 

Умови в'їзду до країни

З 1 червня 2020 року сухопутні кордони були відкриті з усіма сусідніми країнами - Північною Македонією, Чорногорією, Косово та Грецією. Однак це не на взаємній основі, оскільки деякі сусідні країни все ще застосовують обмежувальні заходи по відношенню до Албанії, які також можуть вплинути на громадян України на шляху з Албанії.

З 22 червня 2020 року міжнародні морські пасажирські перевезення були частково відновлені.

Обмеження щодо COVID-19 для осіб, які в’їжджають на територію Албанії, знято з 1 травня 2022.

В умовах пандемії авіакомпанії можуть вводити свої умови і правила перебування на борту літака, у цьому зв'язку рекомендується перевіряти вимоги перевізників щодо ПЛР-тесту на COVID-19 до вильоту в Албанію.

Подорожі всередині країни

З 6 липня 2020 року було відновлено роботу громадського транспорту, а також міжміського пасажирського автобусного транспорту. Обов’язок носіння маски знято з 1 травня 2022.

Умови транзиту та виїзду

Слід перевіряти актуальний режим в’їзду/транзиту для будь-якої країни світу для громадян України, які планують свою подорож за кордон. Карта розміщена на вебпорталі МЗС «Поради подорожуючим від Консульської служби України» та доступна за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/map 

Обмеження в країні

З 3 березня 2022 р. в країні скасовано комендантську годину.

З 1 травня 2022 знято обмеження на роботу барів та використання музики після 23:00.

Використання масок для обличчя у відкритих громадських приміщеннях скасовано з 1 червня 2021, у закритих приміщеннях та громадському транспорті - з 1 травня 2022.

У разі підозри на хворобу COVID-19 або у разі прояву деяких її симптомів, або у разі контакту з особою, у якої підтверджена хвороба COVID-19, необхідно зателефонувати до медичної служби за номером 127. Безкоштовне тестування на COVID у державному закладі охорони здоров’я проводитиметься лише за рекомендацією лікаря.

Інформацію про COVID-19 також можна отримати за номером 08004040.

В Албанії можна пройти тест на COVID-19 (тест на ПЛР). 

Виконується в лабораторіях: 

•    American Hospital 

•    Intermedica Center

•    GENIUS LAB

•    GERMAN HOSPITAL 

•    NOVAL LABORATORY

•    SALUS LAB

Державна митна служба України інформує, що з 01 липня 2021 року починають діяти норми пункту 61 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо обов’язкового перебування на обліку в Державній митній службі України осіб нерезидентів, які здійснюють декларування товарів в Україні.

Згідно з частиною восьмою статті 455 Митного кодексу України, неперебування на обліку є підставою для відмови у митному оформленні та пропуску через митний кордон України товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Згідно з частиною першою статті 455 Митного кодексу України обов’язковому обліку підлягають особи нерезиденти, які є:

декларантами товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у випадках передбачених пунктом 4 частини другої статті 265 Митного кодексу України (іноземні перевізники що переміщують територією України товари, транспортні засоби комерційного призначення, прохідним транзитом);

перевізниками товарів через митний кордон України та/або між митницями на території України або є особою відповідальною за такі перевезення (іноземні перевізники, що переміщують товари під митним контролем).

Стати на облік можливо:

при в’їзді або виїзді з України шляхом заповнення реєстраційної форми безпосередньо у пункті пропуску та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи нерезидента, видану компетентним органом країни реєстрації;

шляхом направлення поштою до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації;

безпосередньо подати до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації, або подання цих документів через уповноважену особу, яка діє на підставі довіреності від особи нерезидента, або через агента з митного оформлення, який діє на підставі договору між особою нерезидентом та українським митним брокером.

Реєстраційна форма може бути заповнена на будь якій мові офіційного міжнародного спілкування. Для прискорення обробки інформації бажано заповнювати її на українській або англійській мові.

Після введення даних із заяви до інформаційної системи митної служби, особі нерезиденту протягом однієї години буде присвоєно тимчасовий обліковий номер.

Відмова у присвоєні тимчасового облікового номеру можлива, якщо:

реєстраційна форма містить не всі обов’язкові дані;

особа нерезидент вже перебуває на обліку.

Тимчасовий обліковий номер дозволяє особі нерезиденту здійснювати усі митні формальності та процедури без обмежень.

Про взяття на облік та присвоєння облікового номеру особа нерезидент інформується протягом наступних п’яти робочих днів. 


Заява нерезидента УКР


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux