• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Shqiptare
Навчання дітей, які перебувають в Албанії
Опубліковано 01 квітня 2022 року о 18:21

Шановні батьки учнів та вихованців, що перебувають в статусі тимчасового захисту в Республіці Албанія!

Освітній процес для учнів та вихованців закладів освіти України продовжується незалежно від місця їх перебування. 

За умови доступу дітей  до інтернету навчання здійснюється з використанням електронних ресурсів - Всеукраїнської школи онлайн (https://lms.e-school.net.ua/);

- матеріалів, розміщених на навчальній платформі дистанційної школи «Оптіма» (https://mon.gov.ua/ua/news/bezplatne-navchannya-u-shkoli-optima-1-11-klasi);

За результатами опитування переважна більшість українських учнів, які наразі перебувають в Республіці Албанія, продовжують навчання в режимі онлайн, яке забезпечують педагогічні колективи їхніх закладів загальної середньої освіти.

Якщо українська школа, в якій навчається ваша дитина, з тих чи інших причин не забезпечує освітній процес в онлайн режимі, просимо повідомити Посольство за тел. +355 694675178 / WhatsApp +380 68 369 3674

За вашою заявою вашу дитину буде підключено до занять одного із закладів освіти України для подальшого навчання.

Крім того, інформуємо про наступне. 

Міністерство освіти та спорту РА гарантувало забезпечення права українських учнів та вихованців, які перебувають в Албанії в статусі тимчасового захисту, право на здобуття освіти. 

Про Порядок зарахування дітей до шкіл та садочків Албанії Посольство проінформує у найближчі дні. 

У разі прийняття вами рішення про інтеграцію вашої дитини в освітній процес албанських закладів освіти  вам неохідно визначитись з вибором школи/ садочка за місцем вашого проживання.

Міністр освіти України Сергій Шкарлет:

30-тий день жорстокої війни рф проти України. Місяць, який змінив наше життя, розділивши його на "до" і "після".

Велика кількість громадян змушена була евакуюватися з регіонів, де йдуть активні бойові дії, на захід України чи за кордон. 

Тому я хочу роз'яснити деякі питання навчання і отримання документа про освіту для тих дітей, які зараз навчаються не за місцем постійного проживання.

Перше! Кожна дитина має право здобувати освіту. Це право гарантоване Конституцією України. 

Друге! Усі діти, які навчаються зараз не у своїх рідних школах, а також за кордоном, отримають документ про завершення навчального року. І всі їхні оцінки будуть зараховані, де б дитина не навчалася зараз: у будь-якій іншій школі, яка здійснює очне, змішане чи дистанційне навчання або екстернат. Це може бути будь-який заклад загальної середньої освіти, у тому числі і приватні заклади освіти. 

Зокрема, Атмосферна школа (https://www.atschool.com.ua/paket-uchen/), Оптіма (https://optima.school/free-education), Ліко-школа (https://bit.ly/3IEB2Aw), Академія А-плюс (https://aplus.ua/) - всі ці школи мають ліцензію та співпрацюють з Міністерством освіти і науки і органами управління освітою.  Виданий ними документ про освіту є абсолютно рівноправним із документом про освіту, який видає будь-який державний або комунальний заклад загальної середньої освіти. Наголошую, що ці школи надали безкоштовний доступ до навчання на своїх платформах. Вони доступні і поза межами України.

Третє! Нагадаю, що у нас функціонує національна електронна платформа "Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/about)", на якій розміщено уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5-11 класів, та вона є постійно доступною.

Хочу звернутися до всіх батьків і учнів нашої країни!

Я знаю і розумію, що ви відчуваєте зараз. 

Знаю, як важко кожному із вас було тікати від війни і покидати свої домівки. 

Знаю, що відчувають батьки, у яких розривається серце за своїх дітей, бо ж я сам батько. 

Знаю, що відчуває кожна дитина, у якої забрали спокійне дитинство і позбавили права спілкування з однолітками та спокійного навчання. 

Саме тому Міністерство освіти і  науки України завжди на зв’язку! Ми готові допомагати й підтримувати кожного, кому необхідна наша підтримка.

Разом – ми сила! 

Ми – Україна!

Тримаймося!

Ділимось списком: 

 ▪️Busuu дарує 90 днів преміум-підписки для вивчення всіх 12 доступних на сервісі мов;

 ▪️Drops дає українцям доступ до преміум-версії на рік;

 ▪️LingQ відкриває преміум-аккаунт для українців (доступно 24 мови). Для активації зверніться до служби підтримки;

 ▪️Preply скасували комісію для українців. Також для користувачів з України запровадили програму підтримки з вивчення іноземних мов;

 ▪️Duolingo надав дозвіл на використання застосунку безкоштовно;

▪️ Ling App надав безкоштовне користування для українців;

▪️ UTalk відкрив вільний доступ до свого застосунку;

 ▪️Coursera на своїй платформі надає безкоштовний доступ українцям; 

 ▪️ Платформа Mondly надала безоплатний доступ до курсів для українців, які переїхали до європейських країн. 

Важливо: під час реєстрації вказуйте українську як рідну мову, щоб отримати преміум-доступ.

Онлайн-школа «На Урок» https://naurok.ua/ розробляє та створює уроки для підтримки школярів України, які зараз перебувають у межах держави або за кордоном.
Команда платформи: 
▪ надає безкоштовний доступ до матеріалів для всіх дітей;
▪ організовує уроки в прямому ефірі на ютубі за розкладом;
▪ для зареєстрованих учасників доступне щоденне нагадування про уроки;
▪ розробляє заняття відповідно до шкільної програми та для розвитку окремих компетентностей.
Також учні можуть спілкуватися з учителем та однолітками з усієї країни. Записи уроків зберігаються.
Станом на 23 березня проведено понад 120 уроків для учнів 1-11 класів за такими напрямами: англійська мова, українська мова, математика, програмування, фізика, хімія, біологія, географія, уроки початкової школи, географія, «Я досліджую світ» тощо.
До навчання у прямих ефірах щоденно долучаються сотні дітей. Уроки можна дивитися просто на Ютуб-каналі онлайн-школи "На Урок" bit.ly/3tMxGGH, розклад можна побачити на Інстаграм-сторінці школи https://www.instagram.com/naurok.ua/
Хрестоматія «Моя країна — Україна» є навчальним посібником, що дає змогу реалізувати завдання Державного стандарту дошкільної освіти в напрямку національно-патріотичного виховання. 
Посібник містить широку жанрову палітру тематично об’єднаних фольклорних і літературних творів, які зібрані в тематичну добірку  національно-патріотичного спрямування для їхнього використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти і родинному вихованні. Також, хрестоматія може використовуватися паралельно з робочим зошитом з національно-патріотичного виховання чи самостійно.
📌Скачати посібник: https://bit.ly/3x2LleI
📌Детальніше: https://bit.ly/3uW57pg

Шановні батьки!

У разі прийняття вами рішення про зарахування вашої дитини до закладу дошкільної або загальної середньої освіти з метою часткової/ повної інтеграції, ви можете звернутись до місцевих органів управління освітою відповідно до місця вашого тимчасового проживання.

1. Корча/ Ельбасан - п. Матільда Баліу, тел. 685855644;  Lagia “Dyli Haxhire. Rruga “Janaq Kiliса» Nr. 21. Fier 

2. м. Саранда, м. Конісполь, м. Дельвіна - п. Йонільда Ходжа, тел. 692736524

Lagia Nr.3, Rr. “Studenti .“ Sarande 

3. м. Вльора - п. Леарт Сініматай 683395333

Lagia “28 Nentori”Rr. “Siко Naqo”. Vlora

4. Тирана - п. Ірма Вракай, тел. 692839878,

Rruga “Jeronim De Rada”, Tirane 

5. Дурес - п. Матільда Лека, тел. 688206995,

RR “Mujo Ulqinaku”, Lagia 12. Durres

6. м. Шкодра - п. Аріана Мартіні, тел. 672669232,

RR. Edith Durham, pranе Shkolles Martin Camaj. Shkoder

Міжнародна акредитована американська школа Citizne High School запускає створення Української онлайн-академії для тимчасово переміщених школярів, яка дозволить продовжити навчання безоплатно.
Головною метою академії є забезпечення безперервної освіти учнів, які тимчасово переміщені в регіони України чи за її межі.

✅Цільова аудиторія – учні 9- 11 класів. 

Онлайн-академія розробляє курси з україномовним перекладом, що є помічним для учнів, які не мають можливості продовжити навчання іноземною мовою, що дозволить здобувачам освіти швидше повернутися до навчання в
Україні після перемоги.
Зазначена онлайн-платформа включена до переліку рекомендованих МОН та може бути використана дітьми, які вимушено опинилися за кордоном у зв’язку з широкомасштабною російською військовою агресією.
З деталями діяльності програми та реєстрації можна ознайомитися за посиланням ➡️
https://citizenshighschool.com/academies/ukrainian-online-academy/ 

Шановні батьки! 

Посольство України в Республіці Албанія інформує про пропозицію приватної міжнародної школи (http://www.ais-tirana.org/) щодо навчання ваших дітей, які перебувають в Албанії в статусі тимчасового захисту. 

AIS надає освітні послуги з дошкільного віку до 9 класу. У закладі освіти працюють висококваліфіковані викладачі та вихователі. Навчання здійснюється відповідно до навчальної програми США Common Core.

Станом на сьогодні, адміністрація закладу пропонує 30% знижки для українських дітей на 2023/2024 навчальний рік.

Кількість місць, які доступні станом на сьогодні за пільговою ціною – 2 місця для кожного рівня: 

Дошкільний заклад: (3-5 років), 6 років та 1-9 -ті класи

В кінці вересня інформацію буде уточнено.   

Зацікавлених батьків просимо звернутися до секретаріату школи:

Albanian International School

Rruga e Elbasanit # 24 Tirana

across from the U.S.Embassy

Tel: +355 42 273 488

Mob: +355 69 47 46 856

Website: www.ais-tirana.org

Міністерство освіти і науки рекомендує дітям – громадянам України, які вимушено знаходяться за кордоном, кілька варіантів здобуття освіти. По-перше, навчатись тільки в закладі освіти країни перебування учня за очною формою, по-друге, можна поєднувати навчання в школі за кордоном та в закладі загальної середньої освіти України, зокрема в Державному ліцеї «Міжнародна українська школа», за однією із форм навчання, передбачених законодавством (дистанційною, сімейною (домашньою), екстернатною).

Також можна навчатись у закладах або класах, які організовують за кордоном ініціативою громадських організацій українців за сприяння органів управління освіти цих країн та місцевої влади, і які надають освітні послуги у співпраці з Державним ліцеєм «Міжнародна українська школа» відповідно до укладеного договору. Проте, якщо це не суперечить законодавству країни перебування школяра, можна навчатись тільки в закладі освіти України на дистанційній основі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux