• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Shqiptare
Уряд Республіки Албанія прийняв Рішення щодо українців
Опубліковано 28 березня 2022 року о 18:40

РІШЕННЯ

№ 169 від 18.03.2022

ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ В'ЇЗДУ ТА ПРОЖИВАННЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В РЕСПУБЛІЦІ АЛБАНІЯ ВИЗНАЧЕНО НАСТУПНЕ:


Відповідно до статті 100 Конституції РА та пункт 2 статті 29 Закону № 79 / 2021 «Про іноземців», за поданням Міністра внутрішніх справ та Міністра з питань Європи та закордонних справ Рада Міністрів вирішила:
1 . Громадяни України мають право в'їжджати та перебувати без посвідки на проживання в Республіці Албанія на строк до 1 (одного) року.
2. Виконання цього рішення покладено на Міністерство внутрішніх справ та Міністерство з питань Європи та закордонних справ, яке набирає чинності після його опублікування в «Офіційному віснику».
Рішення Уряду РА опубліковано в Офіційному віснику Республіки Албанія № 43, 18.03.2022 р.


РІШЕННЯ

№ 173 від 18.03.2022


ПРО НАДАННЯ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ОСОБАМ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА, ЯКІ ТИМЧАСОВО АБО ПОСТІЙНО ПРОЖИВАЮТЬ В УКРАЇНІ, ТА ПОТРЕБУЮТЬ МІЖНАРОДНОГО ЗАХИСТУ В УКРАЇНІ, А ТАКОЖ СТВОРЕННЯ ОПЕРАТИВНОЇ ГРУПИ З КООРДИНАЦІЇ РОБОТИ З ЗАЯВНИКАМИ НА ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ


Відповідно до статті № 100 Конституції та статті 82 Закону № 10/2021 «Щодо надання притулку в Республіці Албанія», за пропозицією Міністра внутрішніх справ та Міністра з питань Європи та закордонних справ, Рада Міністрів

ВИРІШИЛА:

1. Надати тимчасовий захист громадянам України, особам без громадянства, які тимчасово або постійно проживають в Україні, та потребують міжнародного захисту в Україні, які масово в’їжджають на територію Республіки Албанія через війну, загрозу життю цивільних осіб, ескалацію воєнних дій проти мирного населення, які  шукають захисту в Республіці Албанія.

2. Тимчасовий захист надається також громадянам України, особам без громадянства, які тимчасово або постійно проживають в Україні, та потребують міжнародного захисту в Україні, які в'їхали та перебувають на території Республіки Албанія з причин, визначених пунктом 1 цього Рішення.

3. Тимчасовий захист цих громадян розпочинається з моменту в'їзду в Республіку Албанія строком на 1 рік.

4. Позбавляються права на тимчасовий захист особи, які підпадають під умови, передбачені статтею 83* Закону №10/2021 «Про притулок у Республіці Албанія».

5. Орган, відповідальний за надання притулку та біженців може прийняти рішення про обмеження пересування заявника, якщо це визнається необхідним, на основі оцінки кожного випадку індивідуально, згідно з положеннями статей 46** і 47*** Закону №10/2021 «Про надання притулку в Республіці Албанія».

6. Оперативна група як спеціальна тимчасова структура з координації роботи з заявниками на отримання статусу тимчасового захисту, визначених пунктом 1 цього Рішення, створюється строком на 1 рік.

7. Оперативну групу очолює міністр, відповідальний за громадський порядок та безпеку (Міністр внутрішніх справ).

Члени Оперативної групи:

- Міністр Європи та закордонних справ;

- Міністр оборони;

- Міністр фінансів та економіки;

- Міністр освіти і спорту;

- Міністр охорони здоров'я та соціального захисту населення;

- Міністр туризму та навколишнього середовища;

- Міністр юстиції.

7.1  Відповідно до потреб до участі запрошуються представники інших установ на прохання керівника Оперативної групи.

7.2. У разі неможливості участі у засіданні з поважних причин міністра або міністра-члена Оперативної групи участь у засіданні бере відповідно, заступник міністра, або посадовець високого рівня, уповноважений міністром.

8. Оперативна група, зазначена в пункті 7 цього Рішення, має такі завдання:

а) веде переговори з міжнародними партнерами щодо питань, що стосуються об’єкта цього Рішення;

б) розробляє план дій з координації роботи з заявниками на отримання статусу тимчасового захисту, визначеного пунктом 1 цього Рішення;

в) координує прийом та розміщення громадян, визначених пунктом 1 цього Рішення;

г) визначає нагальні потреби для внесення можливих правових змін до Закону, підзаконних актів та нормативної бази з метою їх вдосконалення;

д) аналізує додаткові бюджетні запити на видатки для функціонування та матеріального забезпечення, а також координує рух донорських коштів.

е) координує роботу щодо забезпечення освітніми послугами та соціалізації дітей дошкільного та шкільного віку відповідно до чинного законодавства.

9. Організаційним секретарем Оперативної групи визначено Управління з питань міграції при Міністерстві внутрішніх справ.

10. Відповідальними за виконання цього Рішення є: Міністерство внутрішніх справ, Міністерство з питань Європи та закордонних справ, Міністерство охорони здоров'я та соціального захисту, Міністерство оборони, Міністерство освіти та спорту, Міністерство юстиції, Міністерство туризму та екології, Міністерство фінансів та економіки.

Це рішення набуває чинності негайно та оприлюднюється в Офіційному урядовому віснику.

ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР 

ЕДІ РАМА

 

 

Стаття 83*  Стаття 46** Стаття 47*** zakonodavchi-akti.docx

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux